KLIMATyczny regał

Bank słoików na targowisku

Na wejherowskim targowisku przy ul. Rzeźnickiej zorganizowano pierwszy w mieście Bank słoików. Ustawiono tam samoobsługowy regał do wymiany słoików. Jest to kolejna ekologiczna propozycja Ekofabryki, a akcja prowadzona jest w ramach cyklu „KLIMATycznie w Wejherowie”.

 

Bank słoików to zbudowany z materiałów z odzysku regał, do którego mieszkańcy mogą przynosić słoiki, jak i zabierać je z regału do domu na własne potrzeby. Słoiki nie powinny trafiać do kosza i zamiast wyrzucać nadmiar słoików lub kupować nowe, warto przynieść je do „Banku słoików”, a z pewnością znajdą się osoby, które chętnie je przyjmą.
– Już od jakiegoś czasu staramy się zachęcić mieszkańców do zmiany stylu życia na bardziej ekologiczny, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Jak widzimy taka kultura niewyrzucania i niemarnowania przyjmuje się w Wejherowie. Powstają kolejne miejsca, w których możemy zostawić niepotrzebne nam rzeczy, by ktoś miał szansę wykorzystać je ponownie. W ten sposób każdy z nas, niewielkim kosztem, może żyć bardziej ekologicznie i zadbać o planetę.
Przypomnijmy, że na wejherowskim cmentarzu komunalnym stoi już regał ze zniczami do ponownego użytku. Pracownicy Ekofabryki przekazują mieszkańcom woreczki do warzyw i owoców uszyte z firanek, które otrzymali od mieszkańców. Zainicjowali także akcję przekazywania do ponownego użytku doniczek po sadzonkach, a wiosną w ramach akcji „Przygarnij bratka” rozdawali rośliny z miejskich klombów w związku z wymianą roślinności na letnią. W mieście organizowane są z sukcesami pchle targi – przez WZNK i radnego miejskiego Leszka Szczypiora na Osiedlu Przyjaźni i „Wejherowskie Klamoty” przy współorganizacji wejherowskiej Ekofabryki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.