200 wspaniałych

Puchar Nordic Walking w Wejherowie

Wejherowo było gospodarzem finałów Pucharu Polski i Pucharu Europy oraz Mistrzostw Europy w półmaratonie Nordic Walking. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy, Austrii, Litwy i Słowenii.

 

Jedną z najpiękniejszych tras w Europie maszerowali z kijkami wszyscy chętni, bez względu na umiejętności, wiek, płeć i kondycję. Wejherowo przez jeden dzień było „europejską stolicą nordic walking”. Miłośnicy chodzenia zmierzyli się z trzema dystansami: 5 km w finale Pucharu Polski, 10 km w finale Pucharu Polski i finale Pucharu Europy oraz 21 km w Mistrzostwach Europy w półmaratonie.
W opinii sędziów Nordic Walking, którzy wyznaczali trasę, lokalizacja zawodów została zaliczona do najlepszych i najatrakcyjniejszych w Europie.
– Trasa zawodów była niezwykle urozmaicona, zaskakująca w opiniach zawodników, którzy spodziewali się trasy płaskiej, tymczasem tutaj nad Bałtykiem mamy trasę z licznymi wzniesieniami. Przy tym malownicza, przepiękna i doskonała, jeżeli chodzi o podłoże – ocenił Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walkig. – Cieszę się, że Wejherowo jest otwarte na tę dyscyplinę. Wielu mieszkańców chodzi z kijami rekreacyjnie, dla zdrowia i także sportowo. Najważniejszy jest sukces, który odnosimy z samym sobą. Dla jednych jest to zdobycie mistrzowskich tytułów, dla innych przejście całej trasy i pokonanie własnych słabości. Dziękuję władzom za wsparcie tych zawodów.
Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomicznych i społecznych, wziął udział w zawodach i w Pucharze Polski na dystansie 5 km, na którym wywalczył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
– Jesteśmy dumni, że tak prestiżowa impreza sportowa odbyła się w naszym mieście oraz to, że nasze leśne trasy zostały docenione i wysoko ocenione przez sędziów nordic walking – stwierdził Arkadiusz Kraszkiewicz. – Nordic walking jest coraz bardziej popularną dyscypliną w Wejherowie, wspaniałe tereny sprzyjają uprawianiu tej dyscypliny. Trasy są wymagające, ale niezwykle malownicze. Uprawiam nordic walking i doceniam wspaniałe trasy, które mamy na wyciągnięcie ręki. Mamy też wspaniałą grupę osób, z którymi spotykamy się, trenujemy, spędzamy czas i poprawiamy swoje wyniki.
Organizatorem Pucharu była Polska Federacja Nordic Walking i Urząd Miejski w Wejherowie.
– Trasa była piękna, urokliwa, urozmaicona, idealnie przygotowana – mówi Adam Kuźmicz, który wygrał ME w półmaratonie. – Chodzę od 6 lat, profesjonalnie zacząłem trenować dwa lata temu pod okiem Asi Piotrowskiej. Pierwszy raz wziąłem udział w półmaratonie i jestem bardzo zadowolony z wyniku.

 

Wyniki zawodów znajdują się na stronie:  https://elektronicznezapisy.pl/event/7066/strona.html
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.