Klimat w szkołach

Program edukacyjny w SP w Gościcinie

Program „Klimat w szkołach metropolii” to największy projekt edukacyjny w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Projekt realizowany jest w dwóch placówkach na terenie Gminy Wejherowo: w Szkole Podstawowej w Gościcinie oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Bolszewie.

 

Z tej okazji w szkole w Gościcinie odbyła się uroczystość przekazania monitora interaktywnego, który będzie wykorzystywany między innymi w czasie lekcji dotyczących przeciwdziałania skutkom zmian klimatu.
Program „Klimat w szkołach metropolii” realizowany w 40 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w metropolii trójmiejskiej. Na jego realizację przeznaczono 3 mln zł dofinansowania z Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, finansowanego ze środków norweskiego Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa. Za te pieniądze nie tylko zakupiony został sprzęt multimedialny dla szkół, ale też wybudowane zostaną m.in. ogrody deszczowe, ściany zieleni, przeszkoleni zostaną nauczyciele, dostarczone sadzonki i sprzęt do nasadzeń. Placówki te otrzymają monitory interaktywne lub laptopy z projektorami, o łącznej wartości prawie 300 tys. zł.
Jak podkreślił dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościcinie, Arkadiusz Malinowski, tego typu pomoce są niezwykle użyteczne w procesie edukacji i sprawdzają się w miejscowej placówce od wielu lat. Wiosną na terenie tej szkoły zostanie wybudowana także zielona ściana.
W uroczystości przekazania sprzętu w gościcińskiej szkole udział wzięli: wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski, pełnomocnik prezesa zarządu Obszaru Metropolitalnego Emilian Stańczyszyn oraz dyrektorzy i koordynatorzy z placówek biorących udział w projekcie z terenu powiatu wejherowskiego.
Na zakończenie uczniowie miejscowej szkoły przeprowadzili krótką prezentację możliwości jakie daje nowo pozyskana tablica w prowadzeniu zajęć.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.