Zaśpiewali po raz piąty

Rodzinny Przegląd Pieśni Seniora

V Rodzinny Przegląd Pieśni Seniora przyciągnął do wejherowskiego pałacu duże grono śpiewających i muzykujących osób. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj godnie” w Wejherowie zaprosili do udziału w festiwalu całe rodziny oraz zespoły, a wszystko pod hasłem: „Łączymy pokolenia!”.

 

Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

Jesienny rodzinny wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej było w tym roku. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu uczestników, którzy zaprezentowali się w dowolnym repertuarze. Jest to okazja do zaprezentowania swoich często ukrytych talentów, bez współzawodnictwa, przyznawanych miejsc oraz nagród, ale z pięknym upominkiem w postaci „Anioła wdzięczności” wykonanego przez uczestników terapii zajęciowej pod kierunkiem Franciszka Sychowskiego. Każdy z uczestników otrzymał również wyjątkowy kalendarz piątej edycji przeglądu wraz z podziękowaniem i pamiątkowym zdjęciem. Był również słodki poczęstunek w postaci kaszubskich rogalików, przygotowanych przez panie Marysię i Magdę. Nie zabrakło chwil wzruszeń oraz łez wdzięczności i radości z udziału w przeglądzie. Wszyscy rozeszli się z uśmiechem, nucąc zasłyszane piosenki.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem występu każdego z wykonawców – mówi Jacek Drewa, pomysłodawca przeglądu, wiceprezes Stowarzyszenia Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj Godnie”. – To było głębokie przeżycie estetyczne, ale także dobra rozrywka. Każdy z uczestników włożył serce w swój występ. Słuchaliśmy piosenek i pieśni o różnej tematyce. Zespoły zadbały o choreografię oraz stroje. Bardzo się cieszę, że możemy jednoczyć grupy senioralne oraz osoby niepełnosprawne w wspólnym śpiewie i zabawie. Serdeczne zapraszam do kolejne edycji przeglądu już za rok!

 

Na scenie wystąpili: Stanisław Kiedrowicz – śpiew, skrzypce, Stanisław Dampc – śpiew, ukulele, gitara, Grzegorz Górski – śpiew, harmonijka ustna, fletnia, grzechotki, Edward Zmarzły – solista, śpiew, akordeon, Witold Klahs i Marian Musiatowicz – duet, śpiew, gitara, harmonijka ustna, Urszula Posanska i Stanisław Jasinowski „Jandoran” – duet, śpiew, gitara, Zespół „Sami Swoi” z Domu Pomocy Społecznej z Wejherowa, Zespół „Wele Wetka” z Gdyni, Zespół „Ależ Babki” z Gdyni, Klub Seniora Północ, Zespół „Gdyńska Bryza” – Trio oraz Zespoł „Bim Bam” z Gdyni.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.