160 tys. zł od Lions Club

Na rzecz uchodźców z Ukrainy

Do około 500 uchodźców wojennych z Ukrainy, przebywających na terenie Wejherowa trafi żywność oraz środki higieny osobistej o wartości 160 tys. zł. Będzie to możliwe dzięki umowie zawartej pomiędzy Międzynarodowym Stowarzyszeniem Lions Club a prezydentem Wejherowa.

 

W miony wtorek wejherowskim ratuszu umowę darowizny podpisali: Ewa Dębowska – prezydent Lions Club Gdańsk Amber oraz prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. W podpisaniu umowy uczestniczyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Kosmalska oraz Mirosława Szczęsna z Lions Club Wejherowo.
Zadania wynikające z umowy na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie. Za środki zadeklarowane w umowie przez Lions Club pracownicy MOPS kupią niezbędne rzeczy i przekażą je uchodźcom z Ukrainy na terenie Wejherowa. W ramach żywności będzie to m.in. kasza, konserwy, mleko, kawa, herbata, ryż, cukier, mąka, makaron, olej, warzywa i owoce, a w ramach środków higieny osobistej np. szampon, mydło, żel pod prysznic, proszki do prania, itp.
Zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Kraszkiewicz, któremu podlega MOPS informuje, że na terenie miasta Wejherowo zarejestrowany jest pobyt 1 286 osób z Ukrainy, w tym 630 dzieci. Pomoc Ośrodka od samego początku opierała się na wsparciu w zakresie poszukiwania zakwaterowania oraz pomocy rzeczowej. Wraz z rozwojem sytuacji migracyjnej rozszerzane były pakiety pomocowe, począwszy od wsparcia w ramach pracy socjalnej, pomocy psychologicznej, instytucjonalnej, po pomoc finansową.
– Uchodźcy z Ukrainy na terenie naszego miasta mogą liczyć na nasze wsparcie. Dokładamy wszelkiej staranności, aby zagwarantować naszym „gościom” jak najlepsze warunki do samodzielnego życia w naszym kraju – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.