Jak pomóc zimą osobom bezdomnym

Miasto i MOPS przygotowani do działania

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie w trakcie spotkania wejherowskich służb i instytucji pomagających osobom bezdomnym omówiono planowane działania, które są potrzebne w nadchodzącym okresie zimowym.

 

Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych. Na terenie miasta przebywa ok. 65 osób bezdomnych korzystających z różnego rodzaju pomocy.
– Już od wielu lat, miejskie służby i instytucje pomocowe działają w oparciu o opracowane procedury udzielania pomocy osobom bezdomnym – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. społecznych i ekonomicznych. – We wspólne działania zaangażowały się Straż Miejska, Komenda Powiatowej Policji w Wejherowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wejherowski szpital, a także Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim mieszczące się przy ul. Kopernika w Wejherowie. Dla osób bezdomnych przygotowane są miejsca w noclegowniach i schroniskach w Gdyni, Gdańsku, Wielu, Chojnicach i innych miejscowościach.

Gdzie uzyskać pomoc:
Pomoc dla osób bezdomnych świadczy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie, a po godzinach pracy MOPS, bezdomni otrzymają skierowanie do Schroniska dla Osób Bezdomnych w Gdyni wraz z biletem na przejazd jednorazowy SKM na trasie Wejherowo – Gdynia Główna, w siedzibie Straży Miejskiej w Wejherowie.

 

Każdą informację o osobach starszych, samotnych, bezdomnych, których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy przekażmy odpowiednim służbom. Informacje można zgłaszać do:
• Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, tel. 58 677 79 90
• Straży Miejskiej w Wejherowie, całodobowy telefon dyżurny 58 677 70 40

Najbliższe miejsca noclegowe znajdują się w Gdyni:
• Schronisko dla Osób Bezdomnych Uzależnionych od Alkoholu Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne o. terenowy w Gdyni przy ul. Jana z Kolna 28, tel. 58 781 68 47, 782 961 969
• Punkt Interwencyjny Noclegu w Gdyni przy ul. Janka Wiśniewskiego 24, tel. 58 776 20 01.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.