Zeroemisyjny Solaris już wozi mieszkańców

Kolejny „elektryk” wyruszył do pracy

Drugi elektryczny Solaris Urbino 12 wyjechał na wejherowskie ulice. Jeżeli ktoś zauważy, że wsiada do pojazdu o numerze rejestracyjnym GA-102HY to oznacza, że podróżuje drugim zeroemisyjnym autobusem wejherowskiej komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

To drugi elektryczny zeroemisyjny autobus marki Solaris Urbino 12.electric i bliźniaczy autobusowi oddanemu do eksploatacji kilka dni temu.
– Drugi z czterech zakupionych w tym roku przez MZK Sp. z o.o. w Wejherowie to również pojazd elektryczny, zeroemisyjny, cichy i spokojny, o wyjątkowej klasie bezpieczeństwa. Jest dwukrotnie droższy od autobusu spalinowego, ale za wyższą cenę zakupu otrzymujemy wyższy komfort a przede wszystkim efekt w postaci dbałości o czystość powietrza i ochronę środowiska – wyjaśnia Czesław Kordel, prezes MZK Sp. z o.o. – Wprowadzenie autobusów elektrycznych nie powinno wpłynąć na poziom cen biletów, ale poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo. Paliwo drożeje, a my kupując autobusy elektryczne, bo prąd aż tak drogi nie jest. Poziom wzrostu cen prądu, choć bolesny, jest do utrzymania za obecne ceny biletów.
Kierowcą drugiego nowego autobusu elektrycznego został Daniel Wojewski, który jest z tego bardzo zadowolony.
– W tym autobusie jest dużo ciszej i jest klimatyzacja. Nie ma w nim skrzyni biegów, w związku z tym zagwarantowana jest płynna jazda. Zespoły baterii umieszczonych na dachu wraz z precyzyjnym chłodzeniem, zapewniają zasięg jazdy autobusu na 300 kilometrów – mówi Daniel Wojewski.
W uroczystym przekazaniu pojazdu do pracy w komunikacji publicznej uczestniczyli: przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Jacek Gafka, sekretarz miasta Bogusław Suwara i skarbnik miasta Anna Lewandowska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.