Nagrody dla lokalnych działaczy kultury

W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, w ramach obchodów Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, odbyła się uroczysta Gala. W trakcie wydarzenia nagrodzono osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego regionu.

 

Twórcy, działacze kultury, organizacje oraz przedstawiciele różnych obszarów aktywności artystycznej zostali nagrodzeni medalami „Za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”. To wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania za wkład w dzieło rozwoju i promocji Powiatu Wejherowskiego
– Dziękuję działaczom kultury, regionalistom oraz organizacjom za upowszechnianie i propagowanie kultury kaszubskiej, kultywowanie lokalnej tradycji oraz przekazywanie w różnych formach bogatej historii Ziemi Wejherowskiej. To dzięki Wam Drodzy Laureaci nasza tradycja i kultura kaszubska jest wciąż żywa i niezmiennie urzeka nas swoim pięknem i unikatowością – powiedziała podczas Gali Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W wydarzeniu udział wzięła delegacja z Rejonu Święciańskiego, z którym od wielu lat współpracuje Powiat Wejherowski. Goście z zaprzyjaźnionego samorządu przyjechali z zespołem „Aukstaitija”, który wystąpił podczas Gali. Spotkanie uświetnił także występ chóru „Camerata Musicale” pod dyrekcją Aleksandry Janus oraz pianisty Artura Sychowskiego.

 

W tym roku Rada Powiatu Wejherowskiego medalami uhonorowała: Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”, Klub Hafciarski „Tulpa”, Jaromirę Labuddę, Justynę Pomierską, Leszka Walkowiaka, Waldemara Szczypiora, Wandę Kantecką oraz Mieczysława Formelę.
Ponadto za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej Nagrodę Remusa otrzymał Marek Gerwatowski z Rumi. Wyróżnienie stanowi swoisty system motywacyjny i przyczynia się do wzrostu aktywności na polu kulturalnym, co owocuje nowymi dziełami i wzmaga zainteresowanie ofertą kulturalną u mieszkańców powiatu.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.