Detektywi w akcji i turniej gry Mitrys

Noc Bibliotek w Wejherowie

Pełna wrażeń kolejna edycja Nocy Bibliotek miała miejsce w dwóch placówkach w Wejherowie: Miejskiej oraz Powiatowej Bibliotece Publicznej. Atrakcji i emocji nie brakowało.

 

Fot. Powiatowa Biblioteka Publiczna
Fot. Powiatowa Biblioteka Publiczna

W Miejskiej Bibliotece przy ul. Kaszubskiej na uczestników czekało wyjątkowe zadanie – musieli odnaleźć sprawcę zbrodni popełnionej w bibliotece! Zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy znakomicie spisali się w rolach detektywów i przestępcy zostali ujęci. Odbyły się także dwa seanse filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, które zamieniły Zakątek Wyobraźni w prawdziwe kino!
W Galerii na Piętrze można było przetestować gry planszowe, a w sali konferencyjnej miłośnicy gier RPG stawiali swoje pierwsze kroki w grach fabularnych. Tego wieczora budynek biblioteki tętnił życiem. Odwiedziło go ponad 80 osób.
W Powiatowej Bibliotece przy ul. Dworcowej w Noc Bibliotek odbył się emocjonujący turniej gry planszowej Mitrys . Uczestnicy wzięli też udział w spotkaniu z autorem gry, pisarzem Pawłem Kopijerem. Mogli się też wcielić w jedną z dobrze znanych postaci z cyklu Kroniki.
Podczas turnieju walka była zawzięta, a zdobywcą największej ilości punktów i zwycięzcą turnieju został Jan Plata-Przechlewski. Gratulujemy! Dla wszystkich uczestników rozgrywek czekały książki „Mrok we krwi” z dedykacją autora.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.