Tomik „Cud życia lśnij”

Wiersze i wspomnienie Iwony Klein

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zaprezentowano poezję zmarłej w tym roku Iwony Klein – polonistki i animatorki teatrów szkolnych. Promocja tomiku wierszy „Cud życia lśnij” była wzruszającym wspomnieniem autorki.

 

Fragmenty poezji Iwony Klein zaprezentowały aktorki grupy teatralnej „Errata”, natomiast utwory muzyczne, związane z twórczością Iwony, wykonała Agata Jasińska-Krajnowska. Montaż recytatorsko-muzyczny zaprezentował także ks. Zygmunt Słomski z Nadola, który nagrał płytę z recytacjami Iwony. Wystawę pamiątkowych zdjęć przygotowali wspólnie mąż poetki Adam Klein oraz Agata Jasińska-Krajnowska.
– Poezja Iwony Klein jest oniryczna z pogranicza baśni, fantastyki i snu, dotyka tego co w nas nieskończone – powiedziała Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. – Ważnym motywem, do którego sięga w swoich wierszach jest motyl i jego transformacja wiecznej przemiany. Iwona była nauczycielką, animatorką teatrów szkolnych oraz inscenizatorką uroczystości patriotyczno-historycznych miasta Wejherowa. Kochała dzieci i młodzież, wpajając im miłość do słowa poetyckiego, zwłaszcza mówionego, wypowiadanego w inscenizacjach szkolnych. Pod koniec życia odkryła w sobie talent poetycki, pisząc nieustannie i pospiesznie. Dzięki wsparciu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta i grona przyjaciół, zbiór wierszy otrzymał postać starannie wydanej książki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.