Sukcesy niepełnosprawnych sportowców

Tenis stołowy i szachy

W Jastrzębiej Górze odbyły się Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym i Szachach pod patronatem i o Puchar Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie (ze środków PFRON). W szachy rywalizowano również w nadmorskim Niechorzu.

W tenisie stołowym zwyciężył Ryszard Lipowski z Wejherowa przed Waldemarem Konikiem z Redy i Gabrielą Andrzejewską z Rumi.
W szachach najlepszy był Adam Hebel Adam z Wejherowa przed Jerzym Gajewskim z Rumi i Beatą Siemann z Robakowa.
Natomiast w Niechorzu rozegrano zawody o Puchar Polski Niepełnosprawnych w Szachach Klasycznych. Puchar rozegrano systemem szwajcarskim, a do turnieju zakwalifikowano 44 zawodników z całej Polski.
W kategorii seniorów zwyciężył Jerzy Kot z ISS „START” Wejherowo, który w ostatniej rundzie pokonał po zaciętym pojedynku Tadeusza Twarogiela z Gorzowa.
W kategorii ranking do 1900 pkt. najlepszy był Mariusz Hagel z ISS „START” Wejherowo.
W kategoria „OPEN” 7 miejsce zajął Jerzy Kot, 12 był Mariusz Hagel, 29 – Józef Żełajtys i 34 – Tadeusz Panek.
Wyjazd zawodników ISS „START” Wejherowo sfinansował Pomorski Związek Organizacji Sportu Niepełnosprawnych w Gdańsku ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.