Pokonali lidera z Iławy

Piłka ręczna. Tytani zwycięzcy

Tytani Wejherowo walczyli o punkty w nowym sezonie z liderującym rozgrywkom Jeziorakiem Iława. Hala sportowa w Wejherowie pękała w szwach, a kibice dodawali animuszu i odwagi wejherowskiej drużynie.

 

Tytani Wejherowo niespodziewanie pokonali faworytów Szynaka Meble Jeziorak Iława 30:27 (14:9). Gospodarze praktycznie cały mecz kontrowali przebieg gry. Wygrali pierwszą część pojedynku, a w drugiej połowie utrzymywali bezpieczną przewagę i mimo naporu gości bramkarz D. Nowosad, linia obrony skutecznie odpierali ataki Jezioraka. Sama końcówka spotkania była dość nerwowa, bo goście za wszelką cenę chcieli wywieźć z Wejherowa choćby remis. Na pochwałę zasłużyła jednak cała drużyna, której kibice na zakończenie zgotowali owacje.
Dzięki ważnemu zwycięstwu Tytani awansowali na piąte miejsce w tabeli, a Jeziorak spadł na drugą pozycję. Liderem została drużyna USAR Kwidzyn.

 

Piłkarze ręczni promują nasze miasto

Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał umowę z prezesem Zarządu Klubu Sportowego „Tytani” Remigiuszem Sałatą na sportową promocję Wejherowa przez klub w rozgrywkach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn na szczeblu centralnym.
Klub otrzyma na ten cel kwotę 65 tys. zł. Głównym celem klubu jest rozwój i wdrażanie młodzieży do rozgrywek piłki ręcznej na wysokim poziomie.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.