Festiwal Przygody WANOGA w Wejherowie

Dla podróżników, ciekawych świata i dla aktywnych

Podróżnicy oraz miłośnicy opowieści o dalekich wyprawach spotkali się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Festiwal Przygody WANOGA to jedna z największych tego typu imprez, zorganizowanych w północnej Polsce, nie tylko w Filharmonii, ale także w wejherowskich lasach i na rzece Redzie. To była jubileuszowa, bo 10. edycja festiwalu.

 

7 i 8 października – dwa dni festiwalowych spotkań i imprez turystycznych obfitowały w ciekawe prezentacje, dyskusje, prelekcje podróżnicze, wystawy fotografii, stoiska z literaturą podróżniczą, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, itp. Dla chętnych przygotowano imprezy rekreacyjne, m.in. spływ kajakowy rzeką Redą.
Festiwal Przygody skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych podróżami, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. O swoich podróżach opowiadali: Aleksandra i Karol Lewandowscy (Turcja na dziko z dzieckiem), Joanna i Gaja Nowak (Somos Dos – podróże Małej i Dużej), Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski (Rowerami dookoła świata), Piotr Hercog (Hercog Mountain Challenge) i Monika Witkowska (K2 – szczyt marzeń).
Obok festiwalu funkcjonuje Akademia Wanoga, proponująca udział spotkaniach oraz w grach terenowych dla dzieci i młodzieży szkolnej, organizowanych przez Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Polskim Klubem Przygody.
Jutro, 14 października w godz. 17.30-19.00 w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się prelekcja motywacyjna Michała Witkiewicza „Wyjdź w świat”.
Dzień później 15 października zaplanowano terenowe warsztaty bushcraft „Zanocuj w lesie” przygotowane przez Polski Klub Przygody, a 21 października w godz. 17.30-19.30, warsztaty rowerowe „Rowerem w świat”, które w Filharmonii Kaszubskiej poprowadzi Marcin Korzonek.
Cykl zakończy gra terenowa „Wanoga”, która odbędzie się 22 października w godz. 10.00-16.00 w wejherowskich lasach pod kierunkiem Polskiego Klubu Przygody.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.