Wikęd i Gryf wygrywają

Piłka nożna. IV liga

Liderujący rozgrywkom IV ligi Wikęd Luzino rozgromił u siebie MKS Czarni Pruszcz Gdański 5:0, a Gryf Wejherowo na Wzgórzu Wolności pokonał Pogoń Lębork 2:0.

 

Od początku pierwszego meczu widać było chęć powrotu na zwycięską ścieżkę ekipy z Luzina. Już w 7. minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości. W 16. minucie Siemaszko strzelił pierwszą bramkę, a w 39 – Dąbrowski. Druga część to skuteczna gra gospodarzy i kolejne gole strzelili: Dąbrowski, Opłatkowski i 17-letni Pruszyński-Raban.
Natomiast wejherowski Gryf powoli pnie się w górę tabeli. Kolejne zwycięstwo wywalczyli w pojedynku z Pogonią Lębork, strzelając dwa gole (2:0). Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć to bramkarz gryfitów musiał dwa razy wykazać się wyjątkową skutecznością. Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego błyskawicznie przez M. Leske. Wejherowianie nadal atakowali bramkę gości i po 15 minutach Leske strzelił kolejną bramkę. Goście ruszyli wtedy do kontrataków, ale nie potrafili sforsować skutecznie grającej obrony.
W tabeli rozgrywek IV ligi Wikęd Luzino jest liderem, a Gryf Wejherowo z 19 punktami zajmuje 8. miejsce.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.