Festiwal ArteFonie

Po raz drugi

Pięć różnych koncertów w różnych miejscach Wejherowa oraz wydarzenia towarzyszące – to najkrótszy opis Festiwalu ArteFonie, który odbył się w dniach 8-11 września w Wejherowie.

 

Drugą edycję festiwalu pod hasłem „Na styku tradycji z nowoczesnością” otworzył znakomity koncert światowej sławy pianisty Leszka Możdżera z towarzyszeniem zespołu Art’n’Voices. Koncert w wypełnionej sali Filharmonii Kaszubskiej był dla widzów prawdziwą muzyczną ucztą. Przypomnijmy, że to właśnie członkowie oktetu wokalnego Art’n’Voices są pomysłodawcami i głównymi organizatorami festiwalu.
Podczas pozostałych koncertów w kościołach i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprezentowano muzykę dawną, kameralną, elektroniczną oraz debiut jazzowy.
Koncertom towarzyszyła wystawa malarstwa pt. „Bies” Jakuba Wasilewskiego oraz warsztaty dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie.
Podczas festiwalu rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs kompozytorski na utwór chóralny do tekstu polskiej poetki. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Kowalski-Banasewicz z Warszawy za utwór „Co mówi zegar” na chór mieszany do wiersza Marii Konopnickiej.
Jury przyznało także pozaregulaminowe wyróżnienie dla Katarzyny Danel z Poznania za utwór „Rozbłysły oczy moje wśród zieleni” na chór mieszany a cappella, również do słów Marii Konopnickiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.