Szpital przyjazny dziecku

Cenne wyróżnienie

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie po raz kolejny otrzymał tytuł „Szpitala Przyjaznego Dziecku” przyznany przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

 

Uroczyste wręczenie certyfikatu z udziałem ordynatorów oddziałów położniczo-ginekologicznego, neonatologii, pediatrii oraz położnych oddziałowych odbyło się w miniony poniedziałek.
Szpital Specjalistyczny w Wejherowie po raz pierwszy przeszedł pozytywną ocenę w zakresie spełnienia kryteriów Szpitala Przyjaznego Dziecku i poprawności realizacji programu „Dziesięć Kroków do Udanego Karmienia Piersią” w 2000 r. Kolejne oceny odbyły się w 2009, 2015 i w bieżącym roku.
– To międzynarodowe wyróżnienie potwierdza, że szpital w Wejherowie zapewnia wysoki poziom standardu opieki nad kobietą rodzącą oraz jej dzieckiem po urodzeniu, a także zachowuje procedury sprzyjające karmieniu piersią – mówi Jacek Pilarczyk, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. – Najważniejszym celem jest wzrost liczby kobiet karmiących piersią oraz spadek zachorowalności i umieralności dzieci.
Szpital Specjalistyczny w Wejherowie jest jednym z dwóch w województwie pomorskim – po szpitalu na gdańskiej Zaspie, który może poszczycić się tak cennym wyróżnieniem.
Podczas poniedziałkowego spotkania w szpitalu goście obejrzeli prezentację na temat opieki nad matką i dzieckiem w wejherowskim szpitalu oraz statystyk, dotyczących porodów i karmienia piersią. Od 2009 roku funkcjonuje w szpitalu Zespół ds. Wspierania Karmienia Piersią, a pacjentki zarówno po porodzie, jak i podczas późniejszych wizyt kontrolnych mogą skorzystać z pomocy poradni neonatologicznej oraz poradni laktacyjnej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.