Młodzież biegała w parku

Wspomnienie Macieja Kanteckiego

Uczniowie i nauczyciele pobiegli w Memoriale Macieja Kanteckiego, aby upamiętnić wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, zachowanego w pamięci uczniów i absolwentów szkoły, nauczycieli oraz pracowników jako aktywnego organizatora i propagatora biegów przełajowych i różnych form aktywności fizycznej.

 

Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

Młodzież wejherowskich szkół wzięła udział w VI Memoriale Macieja Kanteckiego, który w formie Otwartych Biegów Przełajowych został rozegrany w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Głównym organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Biegi z ramienia szkoły poprowadził Artur Śmielak – nauczyciel wychowania fizycznego.
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Katarzyna Bojke przypomniała postać Macieja Kanteckiego wieloletniego nauczyciela w LO.
Sekretarz miasta Bogusław Suwara przypomniał, że Memoriał Macieja Kanteckiego zaistniał dzięki inicjatywie grupy mieszkańców, którzy organizację imprezy zgłosili jako projekt Budżetu Obywatelskiego, a tegoroczna edycja jest realizacją projektu BO z 2019 roku. Impreza nie mogła odbyć się wcześniej z uwagi na pandemię koronawirusa. Biegi rozgrywano na dystansach 1500 i 2000 metrów. Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.