Przeciw wykluczeniu

Siedem osób w spectrum autyzmu wzięło udział w projekcie Fundacji „Autyzm-Brand New Brain” polegającym na uspołecznianiu i uzawodawianiu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie podsumowano kolejną edycję projektu, który dofinansowało Miasto Wejherowo. Projekt polegał na włączeniu osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną do społeczeństwa oraz umożliwienie im poznania różnych zawodów.
– Podopieczni naszej fundacji wykonywało różne prace m.in. w wejherowskiej bibliotece, w parku, w Ekofabryce oraz w Wejherowskim Klubie Kulturystyki i Sportów Siłowych „Apollo” – mówi Izabela Minga, prezes Fundacji. – Zależało nam, aby jako osoby pełnoletnie zmierzyli się z realiami pracy zawodowej. Podczas pracy towarzyszyła im pedagog Kaja Wasilewska. Dziękuję włodarzom miasta za dofinansowanie projektu, a Iwonie Rathenow za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
W zakończeniu projektu uczestniczyli pracodawcy, rodzice uczestników oraz Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, Jacek Gafka, przewodniczący Rady Miasta i Leszek Szczypior, wiceprzewodniczący RM.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.