Mobilna Sala Integracji Sensorycznej

WIEŚCI Z GMINY ŁĘCZYCE

Mieszkańcy Gminy Łęczyce mogą korzystać z nowej, wielofunkcyjnej sali integracji sensorycznej pod nazwą „Mobilne Sensoraki”. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie została wyposażona w zabawki, elementy do zabawy sensorycznej oraz dodatki tworzące całość sali zabaw sensorycznych.

 

Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Mobilna sala integracji sensorycznej odwiedziła już szkoły, przedszkola i świetlice na terenie całej gminy Łęczyce. Wkrótce będzie ona również wykorzystywana podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na sali zabaw bawiły się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami i opiekunami.
Podczas zajęć dzieci mają do dyspozycji elementy pozwalające poznać i udoskonalić wszystkie zmysły oraz sprawność ruchową i intelektualną. Sala składa się z trzech stref tworzących spójną całość. W trakcie zajęć pobudzana jest kreatywność i wyobraźnia dzieci. Wielofunkcyjność sali daje możliwość przeprowadzenia zajęć terapeutycznych na kilka sposobów.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń GIKiB oraz terminów udostępnienia mobilnej sali integracji sensorycznej „Mobilne Sensoraki” na stronie internetowej: www.gik-leczyce.pl Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach: https://raport.pse.pl/pl/ www.wzmocnijotoczenie.pl
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.