W Gdańsku działa już DevOne HUB

Bezpłatna przestrzeń do wymiany wiedzy dla specjalistów IT

W Gdańsku powstał DevOne HUB – bezpłatna przestrzeń kreatywna, udostępniona przez Dynatrace, która umożliwia wymianę doświadczeń między specjalistami z sektora IT. Nowe miejsce jest otwarte w dniach roboczych dla wszystkich entuzjastów, którzy chcąc rozwijać swoje kompetencje w branży. Spotkania organizowane w DevOne HUB mogą mieć np. formę meetup-ów, warsztatów lub webinarów, w trakcie których na uczestników zarejestrowanych spotkań czeka spora dawka specjalistycznej wiedzy.   

 

Rynek trójmiejski stał się prawdziwym informatycznym zagłębiem i centrum nowych technologii ściągającym najlepsze talenty. Firmy zatrudniają tu łącznie już około 18 tysięcy programistów, co plasuje region na czwartym miejscu w kraju[1]. Lokalni specjaliści należą też do najlepiej zarabiających w Polsce. Według raportu IT Market Snapshot Q2 2022 mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie niż eksperci pracujący w Warszawie.

Na tak konkurencyjnym rynku swoją przewagę w oczach pracodawców pracownicy mogą zbudować dokształcając się i rozszerzając swoje kompetencje. Poza możliwościami rozwoju dostępnymi w ramach wewnętrznych narzędzi zawodowych w firmach, szansą zarówno dla początkujących jak i doświadczonych specjalistów jest działalność nieformalnych, grup ekspertów z branży IT. W samym Trójmieście działają takie organizacje jak:  Agile 3M, Domain Driven Design (DDD) GDA, Baltic Power Platform, Tricity Kotlin User Group oraz 3QA.

Od niedawna korzystają one z DevOne HUB – bezpłatnej przestrzeni kreatywnej, przeznaczonej dla pasjonatów i pasjonatek z branży IT.  To miejsce umożliwiające wymianę doświadczeń i wiedzy między lokalnymi specjalistami, którzy zdobywają je w trakcie swojej kariery.

 

Miejsce stworzone przez Dynatrace wyposażone jest w wysokiej jakości sprzęt – ekrany, projektory, mikrofony – niezbędny do organizacji spotkań i prezentacji. Firma zapewnia entuzjastom IT bezpłatne napoje i przekąski, a podczas przerw networkingowych – pizzę. Rozwiązanie było dotychczas testowane w formie pilotażu, w trakcie którego odbyło się już 11 wydarzeń.

 

– Przestrzeń jest naprawdę ogromna i zawsze można ją dostosować do potrzeb konkretnego rodzaju wydarzenia. Na samą organizację nigdy nie poświęcam dużo czasu, bo wiem, że otrzymam pełne wsparcie w zakresie przygotowania wydarzenia, od ustawienia sali po zapewnienie przekąsek, dzięki czemu mogę skupić się na oprawie merytorycznej. Uważam, że to miejsce jest odpowiednie nawet dla osoby początkującej, która chce zacząć organizować tego typu spotkania. Dodatkowo, obecność firm technologicznych w pobliżu, takich jak Dynatarce, umożliwia pozyskiwanie wiedzy z pierwszej ręki. Za nami już pierwsze, bardzo udane spotkania w DevOne HUB, a w planach mamy kolejne – mówi Piotr Suwała, organizator wydarzeń z ramienia grupy specjalistów Domain Driven Design GDA.

Spotkania w DevOne HUB trwają około trzech godzin. W zależności od tematyki i potrzeb organizatorów, grupy liczą średnio od 15 do 55 osób. DevOne HUB jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:00 do 22:00 w siedzibie Dynatrace przy  Alei Grunwaldzkiej 411. Aby bezpłatnie skorzystać z przestrzeni należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://devone.com.pl/, w którym opiszemy swoje potrzeby
i wstępny program planowanego wydarzenia.

***

Dynatrace to światowy lider na rynku software intelligence, spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, która pomaga największym globalnym graczom w tworzeniu doskonałych rozwiązań cyfrowych
z pomocą AI i automatyzacji w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju
i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT oraz doświadczeń użytkownika dla przedsiębiorstw
i agencji rządowych na całym świecie. Obecnie, w dobie cyfryzacji, z takich narzędzi korzystają miliony ludzi, np. w bankowości internetowej, w podróży, podczas zakupów, w pracy, a także korzystając
z opieki zdrowotnej.

Główna siedziba firmy (HQ) znajduje się w amerykańskim Bostonie, a technologiczne, kreatywne serce Dynatrace bije głównie w Europie – w Gdańsku znajduje się drugie największe centrum R&D firmy. Pozostałe centra są ulokowane w: Linz, Hagenbergu, Grazu, Klagenfurcie, Wiedniu, Innsbrucku, Barcelonie, Tallinie, Detroit w Michigan i San Mateo w Kalifornii. W Dynatrace pracuje około 3 600 osób na całym świecie, z czego około 1 200 w dziale R&D. Z usług Dynatrace w dziedzinie optymalizacji oprogramowania korzysta globalnie już ponad 3300 klientów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.