Żyjmy zdrowo

Pani Ania i pani Felicja są studentkami Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak zawsze punktualne i zaopatrzone w notatniki przybyły na wykład „Twoje zdrowie w twoich rękach”, prowadzone przez pielęgniarkę wejherowskiego szpitala.

Fot. Grażyna Szczepanowska
Fot. Grażyna Szczepanowska

– Te zajęcia to jest bomba – mówi pani Felicja. – To są praktyczne porady, świetnie przygotowane.
– Tej wiedzy nigdy nie jest za wiele, zwłaszcza wiedzy podanej w tak fachowy sposób – dodaje pani Ania
Obie panie chętnie korzystają z innych zajęć z zakresu wiedzy o zdrowiu, takich jak „Jak dbać o zdrowie” prowadzone przez Szymona  Piotrowskiego i „Zdrowe odżywianie” prowadzone przez Alinę  Mazurkiewicz.
– Poza tą cenną wiedzą, dla zachowania zdrowia i kondycji najważniejszy jest ruch – mówi pani Ania. – Nic mi tak nie służy jak chodzenie z kijkami i basen.
– Ja również chodzę na basen i dzięki temu czuję się doskonale – potwierdza pani Felicja.
Obie panie traktują zajęcia sportowe jako jeszcze jeden przedmiot  z serii prozdrowotnych.
Należy podziwiać konsekwencje, rozwagę i energię obu pań, jak również i innych słuchaczy WUTW, realizujących taki właśnie program w trosce o swoje zdrowie i sprawność. Dzięki temu wszyscy są pogodni i cieszą się dobrym samopoczuciem.
Cieszymy się, że WUTW zapewnia słuchaczom tak różnorodny i bogaty program zajęć, pozwalających na zaspokojenie potrzeb nieodwracalnie związanych z wiekiem. Niech więc dzięki tym zajęciom zdrowie służy nam jak najdłużej. Dobrze jest funkcjonować samodzielnie w społeczeństwie, w rodzinie i wśród przyjaciół.

BoZ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.