Razem pomagają Wiktorii

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie im. Martyrologii Piaśnicy, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Gimnazjum nr 3, chętnie włączają  się w różnego rodzaju akcje lub sami organizują pomoc osobom potrzebującym. W tym roku szkolnym pomagają zwłaszcza Wiktorii,  uczennicy która ma poważne problemy zdrowotne.

Podczas naszej wizyty w szkole trwało przygotowanie do kiermaszu kartek świątecznych.
Podczas naszej wizyty w szkole trwało przygotowanie do kiermaszu kartek świątecznych.

Wiktoria jest uczennicą klasy IIIc integracyjnej. Jak twierdzą jej rówieśnicy oraz nauczyciele, jest wspaniałą koleżanką, dobrą uczennicą, pogodną i uśmiechniętą, mimo ciężkiej choroby. Wiktoria choruje na mukowiscydozę i wymaga codziennego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji. Koleżanki i koledzy organizują akcje wspierające koszty leczenia dziewczynki.
W grudniu w szkole odbył się kiermasz  kartek świątecznych, które dzieci i młodzież gimnazjalna wykonała ze swoimi nauczycielami oraz koncert licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Wszystkie zebrane pieniążki przekazano rodzicom Wiktorii.
– Od dawna staramy się uczulić uczniów na los osób chorych lub niepełnosprawnych i podejmować różne działania, aby im pomóc – mówi Danuta Czernewska, dyrektor Zespołu Szkół, nr 3. – Dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, a pomaganie przynosi im radość i satysfakcję. W szkole mamy klasy integracyjne, w których uczą się m.in. dzieci niepełnosprawne. Warto przypomnieć, że mijający rok jest Rokiem Osób Niepełnosprawnych
W ramach świątecznych przedsięwzięć charytatywnych, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 uczestniczą też w akcji „Podaruj zabawkę rówieśnikowi”, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Obrony Wartości Chrześcijańskich „Błękini” w Wejherowie, a także w akcji „Góra grosza” Fundacji „Nasz Dom”.
– Podziękowania należą się rodzicom, bo bez ich wsparcia takie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe, a przecież pomaganie ma duże znaczenie m.in. w procesie wychowawczym – dodaje dyrektor ZS nr 3. –  Przy okazji integrujemy szkolną społeczność, budując więzi emocjonalne.
Kolejny etap akcji charytatywnej odbędzie się 17 stycznia, podczas balu karnawałowego na terenie naszej szkoły. W planie jest m.in. loteria fantowa i kiermasz ciast, no a poza tym dobra zabawa.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.