Zabawne poszukiwania Papy Smerfa

Jubileuszowy spektakl na rzecz hospicjum

Wspaniały, niezapomniany spektakl na profesjonalnej scenie Filharmonii Kaszubskiej, w wykonaniu znanych mieszkańców miasta – samorządowców, artystów, sportowców, dziennikarzy, nauczycieli, społeczników odbył się w miniony wtorek w wypełnionej po brzegi sali. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz licytacji został przekazany na rzecz Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie.

 

Tradycja organizowania spektakli charytatywnych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie trwa od 10 lat. Do realizacji kolejnych przedstawień zapraszane są popularne osoby z Wejherowa i okolic. Pierwsze przedstawienie odbyło się w 2012 roku, a ostatnie w 2019 roku. Przerwę w realizacji przedstawień wymusiła pandemia. W tym roku do tradycji powrócono, po raz pierwszy prezentując spektakl na deskach Filharmonii Kaszubskiej. Wejherowskie Centrum Kultury zostało jednym z partnerów wydarzenia.
– Wracamy z przytupem! – śmieje się Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektorka Miejskiej Biblioteki im. A. Majkowskiego w Wejherowie, a zarazem reżyser przedstawienia. – Nasz spektakl wystawiliśmy na profesjonalnej scenie, ze wspaniałą scenografią, grą świateł przygotowaną przez zespół Wejherowskiego Centrum Kultury.
Przedstawienie pt. „Gdzie on jest?” to historia dobrze znanych i lubianych przez dzieci oraz dorosłych Smerfów. Mali niebiescy przyjaciele nagle zauważają, że Papa Smerf zniknął i wyruszają na pełne przygód poszukiwania. Widzowie świetnie się bawili!
Spektaklowi towarzyszyła licytacja voucherów na usługi partnerów spektaklu. Do zdobycia były m.in. rejs promem, pobyty w luksusowych hotelach, kolacja w prestiżowej restauracji, zabiegi kosmetyczne, sesje zdjęciowe i inne.

 

Spektakl powstał na podstawie tekstu Adama Szulca. Reżyserii podjęła się Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, a scenografię przygotowała Aleksandra Lis.
Na scenie wystąpili: Jacek Gafka, Aleksandra Janus, Arkadiusz Kraszkiewicz, Agnieszka Lakowska, Ryszard Nalepka, Mateusz Odowski, Mateusz Ostaszewski, Monika Płomin, Tomasz Smuga, Rafał Szlas, Bartłomiej Szreder, Adam Szulc, Jan Tatarowicz, Aleksandra Ucińska-Makowska, Wioletta Urbańska, Mieszko Weltrowski i Karolina Wojda.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.