Rywalizacja i zabawa

7 grudnia sala Zespołu Kształcenia i Wychowania zapełniła się zawodnikami i kibicami tenisa stołowego ze Strzebielina, Wejherowa, Luzina, Lęborka, Słupska, Bożegopola i okolicznych miejscowości.

Zawodnicy stanęli do rywalizacji o puchary, dyplomy i nagrody, które ufundowali m.in. marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, wójt Łęczyc Piotr Wittbrodt, poseł do PE Jan Kozłowski. Był to szczególny turniej bo tym razem wygrywali wszyscy, każdy kto znalazł miejsce w obiektywie aparatu i otrzymał okolicznościowego mikołajka.
W kategorii otwartej wygrał Karol Pallach, przed Waldemarem Ostrówką i Krystianem Angelem. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Płotka, wyprzedzając Magdę Płotkę i Julię Hebel.
W kategorii szkół podstawowych najlepszy był Marek Kopicki przed Krzysztofem Kobielą i Mateuszem Sobczakiem. W grinie gimnazjalistów wygrał Dawid Miks, który wyprzedził Dawida Korala i Dominika Młyńczyka.
Gdy 13 lat temu w Strzebielinie organizowano turniej po raz pierwszy, nikt nie spodziewał się tak rosnącego zainteresowania.
Organizatorzy turnieju już dziś zapraszają tenisistów stołowych do rywalizacji 14 kwietnia 2014 roku w Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego w ZKiW w Strzebielinie.
Teresa Hinc

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.