Wejherowska Karta Mieszkańca

Bilet w telefonie

Wejherowską Kartę Mieszkańca ma już prawie 4 tysiące mieszkańców, którzy dzięki niej mogą korzystać z szeregu ulg i zniżek dzięki blisko 50 partnerom projektu. Za niespełna miesiąc minie rok od momentu wdrożenia Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Program przez cały czas rozwija się i zyskuje nowe funkcje, a wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z Karty.

 

Od 5 września, jako pierwsze miasto na Pomorzu, Wejherowo we współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji, wprowadziło wirtualne uprawnienia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci w wieku szkolnym.
O uprawnienia „Mój bilet jest zawsze ze mną – w moim telefonie” można wnioskować logując się na swoje konto na stronie wejherowskakarta.pl, lub w posiadanej aplikacji na swoim telefonie. Punkt obsługi wniosków o pakiet bezpłatnych przejazdów znajduje się w Urzędzie Miejskim w Wejherowie przy ul. 12 Marca 195 (nie będzie konieczna wizyta w siedzibie MZK przy ul. Tartacznej!).
Wnioski o Kartę Mieszkańca bez biletu MZK w dalszym ciągu można składać także w Filharmonii Kaszubskiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Ekofabryce.
Nowe udogodnienia:
• aplikacja na telefonie – dzieci w wieku szkolnym mieszkające w Wejherowie będą mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji posiadając aplikację na swoim telefonie. Nie będą musiały posiadać przy sobie żadnych dodatkowych dokumentów i kart plastikowych;
• ułatwienie dla rodziców – łatwiejszy i wygodniejszy proces wnioskowania i przedłużania uprawnień związanych z bezpłatnymi przejazdami dla swojego dziecka – załatwianie spraw bez wychodzenia z domu – wystarczy dodać do swojej Karty Mieszkańca legitymację szkolną, by przedłużyć uprawnienia na kolejny rok – o ile jego rodzic będzie posiadał aktywny pakiet mieszkańca (bez konieczności corocznej wizyty w siedzibie MZK);
• darmowa aplikacja – aplikacja jest bezpłatna i wciąż unowocześniana.
Ważne! Jeśli chcesz korzystać z Karty plastikowej:
• Obowiązująca karta plastikowa MZK oraz Personalizowana Karta Mieszkańca nadal będą ważne i respektowane (wraz z legitymacją szkolną). W celu przedłużenia uprawnień będzie trzeba zgłosić się do Urzędu Miejskiego z ważną legitymacją szkolną. Po pozytywnej weryfikacji uprawnień na plastikową kartę nagrane zostaną uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na kolejny rok szkolny.
• Odbiór Karty Plastikowej z Pakietem Bezpłatnej Komunikacji będzie odbywał się nadal w siedzibie MZK przy ulicy Tartacznej. Kartę taką można również otrzymać drogą pocztową za dodatkową opłatą na konto MZK, zgodnie z regulaminem WKM.
UM zachęca do składania wniosków on-line i zakładania aplikacji mobilnej na swoich telefonach (aplikacja: wejherowskakarta w sklepie Play). Jest to najbardziej dostępna i wygodna forma posiadania Wejherowskiej Karty Mieszkańca, ponieważ wirtualną Kartę mamy zawsze przy sobie, a aplikacja pozwala załatwić każdą sprawę związaną z Kartą bez wychodzenia z domu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.