Udana zabawa retro

Tańce, muzyka, kramy i kino

15 sierpnia na wejherowskim rynku królowała muzyka z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, a przede wszystkim tango. Retro Potańcówka Miejska cieszyła się wielkim powodzeniem, zarówno wśród mieszkańców, jak i wakacyjnych gości. Wielu uczestników przywdziało odpowiednie stroje w stylu retro. Atmosfera była znakomita.

 

Organizator, czyli Wejherowskie Centrum Kultury przygotował bogaty program imprezy ze znakomitymi zespołami, straganami tematycznymi, a także Kinem Retro w Parku Cedron. Postanowiono przybliżyć wejherowskiej publiczności tango i jego historię. Zaproponowano też naukę podstawowych kroków tanga. W tym celu zbudowano nie tylko dużą podłogę do tańca, ale też mniejszą podłogę przy mini-scenie.
W klimacie tanga przygrywała kapela „Warszawiaki”, która wprowadziła publiczność w atmosferę melodii podwórkowych, z fragmentami humorystyki warszawskiej przedwojennej ulicy i charakterystyczną manierą w mowie. Wyjątkowy klimat stworzył znany z wielu aranżacji Paweł Nowak ze swoim zespołem. A na koniec wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która w poprzednich latach bywała już w Wejherowie podbijając serca wejherowian.
Stragany wokół były związane z okresem 20-lecia międzywojennego. Można było kupić na nich małe wiązanki kwiatów, była degustatornia z owocami i stoisko z lemoniadą. Nowością było stoisko z opaskami retro symbolizującymi 20-lecie międzywojenne, a także stoisko z dyplomowanym zielarzem, którego nazwaliśmy po staremu – felczerem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.