Dożynki: modlitwa i zabawa

Tradycyjne Dożynki, połączone z konkursami i zabawą, odbywają się w poszczególnych gminach powiatu wejherowskiego. Wszędzie są okazją do integracji społeczności wiejskiej.

 

4 września odbędą się uroczyste obchody święta plonów na terenie Gminy Linia. Organizatorzy zapraszają do pięknej miejscowości Strzepcz na uroczystą mszę świętą w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 13.15. Następnie o godz. 14.30 nastąpi przemarsz korowodem dożynkowym na plac nad jeziorem, gdzie na gości czeka moc konkursów, atrakcji i okazji do zakupów na stoiskach handlowych.
Podobnie będą wyglądały Dożynki w Gminie Szemud, zaplanowane również na pierwszą niedzielę września, czyli 4.08.2022.


Tego samego dnia odbędą się Dożynki gminne w Choczewie, gdzie o godz. 12.00 zaplanowano uroczystą mszę św. w parafii Matki Bożej Królowe Polski w Choczewie. Korowód dożynkowy i koncert orkiestry dętej z Wierzchucina rozpoczną dalszy ciąg obchodów Święta Plonów. Będą występy, konkursy, pokaz wieńców dożynkowych i inne atrakcje.
W gminie Gniewino, jak co roku odbędzie się Święto Chleba i Miodu. Kaszubską, pełną atrakcji imprezę zaplanowano w pięknym miejscu: Zagrodzie Gburskiej nad jeziorem w Nadolu, ale poprzedzi ją msza św. w pobliskim kościele (o godz. 10.00). Przemarsz z Gminną Orkiestrą Dętą zaplanowano na godz. 11.15, a wszystko to już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia.
O Dożynkach w Kniewie w gminie Wejherowo 28.08 informuje plakat poniżej, a o Święcie Plonów w Luzinie – plakat na str. 11.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.