Rywalizowali triathloniści

W Wejherowie i gminie Wejherowo

Na jeziorze Zawiat w Bieszkowicach, na drogach z Bieszkowic do Wejherowa oraz na alejkach spacerowych Parku Miejskiego w Wejherowie rozegrano III Porta Stoneman Triathlon Wejherowo 2022, połączony z Memoriałem Macieja Kanteckiego.

 

W zawodach wzięło udział około 200 osób z dziećmi włącznie, głównie z Pomorza, ale nie brakło zawodników z różnych stron kraju. Zawodnicy musieli się wykazać umiejętnościami w pływaniu, jeździe na rowerze oraz bieganiu w trzech kategoriach: Mini, Sprint i Mega w różnych grupach wiekowych. Dwie konkurencje zorganizowano dla dzieci.
Wśród najlepszych znaleźli się wejherowianie. W kategorii Sprint w grupie wiekowej M-20+ pierwsze miejsce wywalczył Daniel Belter (1 miejsce w klasyfikacji Grand Prix), a w K-20+ na drugim miejscu uplasowała się Agnieszka Felchner. W K-40+ drugie miejsce zajęła Maja Jaromińska-Lewińska.
W najbardziej wymagającej kategorii Mega w grupie wiekowej M-40+ drugie miejsce wywalczył Sławomir Górski (na zdjęciu po prawej), a w grupie K-40+ na trzecim miejscu znalazła się Maria Maj-Roksz.

Nagrody wręczali przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego, firm Porta-Drzwi, COS OPO Cetniewo, a także Wanda Kantecka – żona Macieja Kanteckiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.