Naukobus i człowiek-układanka

Eksperymentuj w Barłominie

Dzieci i młodzież, które przyjadą 25 i 26 sierpnia do Szkoły Podstawowej w Barłominie koło Luzina, będą mogły sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru. Udział w wystawie jest bezpłatny.

 

Dziś i jutro w Barłominie będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wystawa Eksperymentuj!, którą przywiezie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Wystawa jest częścią programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.
Uczestnicy będą mogli cieszyć się samodzielnym eksperymentowaniem. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też sprawdzić, jak utrzymać w powietrzu piłkę plażową. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”.
Dla odwiedzających wystawę przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Nawet za pomocą opakowania zwykłych landrynek można stworzyć pomoc, która zobrazuje Twierdzenie Pitagorasa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.