Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Policyjna akcja nad morzem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu w Gniewinie po raz kolejny prowadzili akcję Bezpieczne Wakacje na plaży w Lubiatowie.

 

Funkcjonariusze rozmawiali z turystami i przypominali wypoczywającym podstawowe zasady, jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci rozmawiali z osobami dorosłymi, przekazując przy okazji kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zgubić swoich pociech.
Rodzicom i opiekunom przypominali, że wakacje nie zwalniają ich z odpowiedzialności i nie można nawet na chwilę stracić z oczu swoich dzieci, szczególnie w takich zatłoczonych miejscach jak plaże czy deptaki. Dodatkowo, mundurowi rozdali dzieciom opaski-identyfikatory- niezgubki, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje, pomagające w przypadku zagubienia dziecka.

Partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest Fundacja PZU.
W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.