Nowy wąż gaśniczy dla OSP Wejherowo

Zwyciężyli w zawodach pożarniczcyh

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zaprosił strażaków OSP Wejherowo do ratusza, aby pogratulować im zwycięstwa w Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych w Gościcinie oraz przekazać list gratulacyjny i upominki. Prezydent przekazał również dla strażnicy OSP w Wejherowie nowy wąż do motopompy, niezbędny podczas ćwiczeń i prowadzenia akcjach ratowniczych.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Gratulując zwycięstwa w zawodach prezydent życzył druhom dalszych sukcesów w kolejnych sprawdzianach bojowych. Wyraził też uznanie za dbałość o sprzęt, kondycję fizyczną i zgranie zespołów pożarniczo-ratowniczych, a także skutecznych starań o systematycznie pozyskiwanie młodzieży do OSP.
– W przyszłym roku będziecie obchodzić ważny jubileusz, z czego bardzo się cieszymy, bo to znakomita okazja żeby przypomnieć, że wejherowska straż pożarna należy do najstarszych w regionie i ma jedne z najpiękniejszych kart historii swojej działalności – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, przywołując postać burmistrza Wejherowa Teodora Bolduana, który przywiązywał wielką wagę do wspierania działalności OSP i sam też był członkiem OSP.
– Dzisiejsze spotkanie motywuje nas do jeszcze lepszej pracy i naszej działalności bojowej i społecznej. Jestem dumny z obu naszych drużyn: żeńskiej i męskiej, bo takie zwycięstwo jest elementem scalającym i integrującym nasze zespoły do pracy na rzecz miasta i mieszkańców – powiedział naczelnik OSP Wejherowo Maciej Ziółkowski.
W spotkaniu ze strażakami OSP Wejherowo uczestniczyli: zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara oraz Waldemar Lewandowski z Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM.

 

W Miejsko-Gminnych Zawodach Pożarniczych w Gościcinie brało udział 18 drużyn OSP, w tym: 6 drużyn młodzieżowych, 3 drużyny żeńskie oraz 9 drużyn męskich. Łącznie wystartowało 150 zawodników reprezentujących jednostki: OSP Wejherowo, OSP Gościcino, OSP Gowino, OSP Kniewo, OSP Orle, OSP Nowy Dwór Wejherowski i OSP Bolszewo.
Drużyny reprezentujące OSP Wejherowo zajęły pierwsze miejsca w kategorii drużyn żeńskich i męskich.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.