W sierpniu ruszy kolejny etap przebudowy ul. Przemysłowej

W połowie sierpnia rozpocznie się trzeci etap przebudowy drogi powiatowej ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Prace prowadzone będą na odcinku od byłej cementowni do skrzyżowania z ulicą Tartaczną. Na to zadanie Powiat Wejherowski pozyskał środki zewnętrzne.

 

Przypomnijmy, że w połowie 2019 r. ruszył remont ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Z uwagi na szeroki zakres prac i związane z tym koszty, zadanie zostało podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap objął odcinek od ulicy Granicznej do ulicy Wierzbowej. W zeszłym roku zmodernizowany został fragment drogi od ulicy Wierzbowej do cementowni. Niebawem rozpocznie się kolejny etap przebudowy.
– Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować dalszą przebudowę ulicy Przemysłowej, która stanowi ważny ciąg komunikacyjny łączący miasto z Gminą Wejherowo. Na ten etap prac, podobnie jak na poprzednie, zabiegaliśmy o dofinansowanie zewnętrzne, które pozyskaliśmy z subwencji rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 4,5 mln zł. Łączny koszt zadania to około 9,5 mln złotych. Przebudowa ulicy Przemysłowej realizowana jest wspólnie z Miastem Wejherowo – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
W ramach zadania przebudowany zostanie ponad 800 m odcinek drogi. Oprócz nowej nawierzchni pojawią się chodniki, ścieżka rowerowa, nowe zatoki autobusowe i zjazdy. Pojawi się oświetlenie drogowe wraz z oświetleniem przejść dla pieszych oraz zlikwidowane zostaną kolizje drogowe. Powstanie także skrzyżowanie typu rondo.
– U zbiegu ulic Tartaczna – Przemysłowa – Szkolna powstanie rondo. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym pomoże rozładować ruch i upłynnić jazdę na tym odcinku drogi. W związku z tym, iż przebudowa kolejnego etapu drogi powiatowej jest inwestycją jednoroczną, jej realizacja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i prowadzona będzie do końca listopada. Przewidujemy czasowe zamknięcia ulicy Przemysłowej, ponieważ zależy nam na jak najszybszym zakończeniu zadania i ponownym uruchomieniu ruchu samochodowego – mówi Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.
Jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Wejherowski w ostatnim czasie w Wejherowie, która była niezwykle oczekiwana przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w tej części miasta oraz mieszkańców, z uwagi na powstające w Bolszewie nowe osiedla.
– To długo wyczekiwana i potrzebna inwestycja, która przede wszystkim poprawi standard tej drogi oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.