Ruszaj się, bo zardzewiejesz

Aktywne wakacje słuchaczy SWUTW

Mimo wakacji słuchacze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku nie próżnują. Spotykają się w parku na zajęciach Nordic-Walking i organizują wycieczki.

 

– W trakcie każdego spotkania i przed wyjściem na spacer, prowadzimy obowiązkową gimnastykę i rozgrzewkę – mówi liderka grupy Zdzisława Obrębska. – Spotykamy się, żeby nie siedzieć bezczynnie w domu, co wynika zarówno z potrzeb towarzyskich, jak i konieczności ruchu oraz zachowania sprawności i dobrego samopoczucia.
Podczas spacerów z kijkami uczestnicy pokonują co najmniej 3-4 kilometry.Bywa, że dzielą się na dwie grupy i jedna szybciej maszerująca pokonuje nawet 15-20 km. Druga grupa, z różnych względów (wiek, zdrowie, sprawność) jest bardziej spacerowa. Seniorzy wychodzą bowiem z założenia, że w trosce o zdrowie trzeba dużo chodzić, zgodnie z hasłem „Ruszaj się, bo zardzewiejesz”.
Z inicjatywy szefowej grupy turystycznej SWUTW Alicji Orszulak 31 osób wybrało się na wycieczkę do Lęborka.
– W Lęborku zauważyliśmy wiele pozytywnych zmian. Odnowiony budynek dworca i zrewitalizowane otoczenie wokół dworca wraz z centrum handlowym. Odwiedziliśmy m.in. Sanktuarium Św. Jakuba – mówi prezes SWUTW Krystyna Laskowska.
Grupę oprowadzała Teresa Kozak, a potem przewodnik PTTK Ireneusz Krawiec, który przez ponad 2,5 godziny pokazywał najważniejsze zabytki Lęborka. Seniorzy z Wejherowa byli w muzeum, gdzie obejrzeli film o początkach miasta. Wybrali się też do Wieży Ciśnień, gdzie znajduje się taras widokowy. W sumie w ciągu 7,5 godzin przeszli 11 km. Uczestnicy wycieczki zapewniają, że warto było.

 

Zapisy na zajęcia SWUTW

Zarząd Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz organizatorzy IX Zlotu Seniorów informują, że zapisy na rok akademicki 2022/23 prowadzone bedą w biurze przy ul. Kopernika 13 w dniach 22-26 sierpnia w godzinach 10.00-14.00.
Stowarzyszenia serdecznie zaprasza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.