Retro Potańcówka Miejska

W najbliższy poniedziałek od 15.00

W świąteczny poniedziałek 15 sierpnia, tradycyjnie na placu Jakuba Wejhera w Wejherowie odbędzie się Retro Potańcówka Miejska. Początek zabawy zaplanowano o godz. 15.00, a na wejherowski rynek powróci lubiana i ceniona Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

 

Podczas potańcówki królować będą dawne melodie polskiej rewii i kabaretu, znane ze sceny dwudziestolecia międzywojennego oraz czasów powojennych. Przenieśmy się więc w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga. Naszymi przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka.
Zespół zadebiutował w 2015 roku na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a rok później wydał debiutancki album „Umówmy się na dziś”. Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, muzycy regularnie go zgłębiają. Orkiestra już kilkukrotnie występowała podczas Potańcówki Miejskiej w Wejherowie, kradnąc serca publiczności i gwarantując fantastyczną zabawę!
Wcześniej do wspólnego tańca i uciech zachęcać będą zespoły Cuarteto Re! Tango oraz Warszawiaki – Trupa Teatralna.
Dla uczestników Retro Potańcówki przygotowano wiele atrakcji, m.in. pokazy filmowe w Retro Kinie, animacje, wystawy czy możliwość zwiedzania sali historycznej okresu międzywojnia w wejherowskim ratuszu. Nie zabraknie Retro Miasteczka, pełnego kramów dawnych rzemieślników, handlarzy i bukieciarek.
WCK zaprasza do wspólnej zabawy!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.