Fortepian na rynku

Muzyczne Wejherowo

Dwa tygodnie temu na wejherowskim rynku przed ratuszem stanął fortepian zewnętrzny firmy Fulco System, ważący 350 kg. Okazał się prawdziwym hitem, bo przez dwa tygodnie zagrało na nim wielu muzyków z Wejherowa, a wokół instrumentu zbierali się mieszkańcy i wakacyjni goście.

 

Przy fortepianie Adam Wójcik (fot. Leszek Spigarski).

To pierwszy tego typu instrument na świecie, który został zbudowany ze stali, betonu architektonicznego i elektroniki. Każdy z mieszkańców, kto potrafi grać na instrumentach klawiszowych mógł zaprezentować swoje umiejętności. Dodatkowo, Wejherowskie Centrum Kultury zapewniało codzienne popołudniowe koncerty, zapraszając do instrumentu wejherowskich muzyków. Nie było z tym problemu, bo jak wiadomo mamy w Wejherowie wielu znakomitych artystów i wspaniłą szkołę muzyczną.
I tak, na ulicznym fortepianie zagrali m.in.: Adam Wójcik, Mirosław Hałenda, Elżbieta Lieder i Beata Felczykowska z uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. – Martyną Wenta, Samirą Gołąbek i Martyną Ziegert, a także Nikodem Kupniewski, Karolina Szczepańska i Zuzanna Sowa (uczennica), Agata Jasińska-Krajnowska, Leszek Gołąb, Aleksandra Janus i Jacek Hoduń z chórem Camerata Musicale oraz Kacper Binder.
Przy akompaniamencie fortepianu na placu Jakuba Wejhera zaśpiewał także wejherowski Chór Męski „Harmonia”.

Wokół  fortepianu Chór Camerata Musicale (fot. Urząd Miejski).
Wokół fortepianu Chór Camerata Musicale (fot. Urząd Miejski).

Dzisiaj fortepian gości na rynku ostatni dzień. Aż szkoda, że nie pozostanie na dłużej….

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.