Ślubowanie wolontariuszy

Natalia Chamera, Barbara Urasińska, Barbara Klopowicz, Grażyna Kuchta i Damian Tyszer otrzymali stopnie ratownicze (starszego ratownika i ratownika) oraz złożyli ślubowanie. Ten uroczysty moment był częścią zebrania z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, o którym piszemy obok.

Wolontariat w Polskim Czerwonym Krzyżu gwarantuje mnóstwo wyjątkowych wspomnień, zdobycie doświadczenia pozwalającego łatwiej wejść w dorosłe życie i nie pozwala popaść w złą rutynę – czytamy na stronie internetowej Oddziały Rejonowego PCK w Wejherowie. Na szczęście nie brakuje młodych ludzi, którzy jako wolontariusze udzialają pierwszej pomocy medycznej i często ratują komuś życie lub zdrowie. Grupa SIM PCK Wejherowo jest stworzona przez młodzież, chcącą realizować ideę czerwonokrzyską w społeczności lokalnej.
Zadaniem SIM PCK w Wejherowie jest rozpowszechnianie wiedzy o pierwszej pomocy oraz organizowanie akcji charytatywnych oraz kształtowanie postawy humanitarnej w społeczności lokalnej.
Aby zostać wolontariuszem i ratownikiem, najlepiej zgłosić się do oddziału PCK w Wejherowie, przy ul. Hallera 1 albo zajrzeć na stronę: www.krm.now.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.