Zabawa w teatr, joga, zajęcia wokalne i inne

Warsztaty artystyczne w WCK

Wejherowskie Centrum Kultury podczas wakacji prowadzi warsztaty artystyczne popularyzujące kulturę. Rozpoczęto od warsztatów teatralnych i jogi artystycznej, które prowadzili doświadczeni instruktorzy.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach był zakup biletu w cenie 20 zł na kilkudniowy cykl każdego z warsztatów, a te rozeszły się błyskawicznie. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo część zajęć odbywa się w ogrodzie dendrologiczno-botanicznym. Filharmonia Kaszubska zaprasza do kina na atrakcyjne projekcje filmów dla dzieci i dla dorosłych.
W jednej z pracowni WCK warsztaty teatralne dla dzieci prowadzi instruktor Alicja Araszkiewicz, która uczy najmłodszych m.in., kreować scenki teatralne, podczas których one same dokonują zmian, wprowadzają m.in. nowe postaci i zmieniają fabułę.
– Ciekawym doświadczeniem było oswajanie małego aktora z mrokiem w przestrzeni. Dzieci przekonały się, że inaczej wygląda scenka w jasnej przestrzeni, a inaczej w mroku. Pracujemy też nad pobudzaniem wyobraźni w oparciu o karty dixit i zadawane pytania – wyjaśnia Alicja Araszkiewicz.
W zajęciach z jogi ćwiczą dzieci pod kierunkiem instruktorki Sangmo Borysiewicz. Najmłodsi chętnie bawią się w elfy, ćwiczą jogę wcielając się w postaci czarnoksiężników i wiedźm. Zdaniem instruktorki sprzyja to rozwojowi wyobraźni u dzieci, które uwielbiają świat baśni i bajek.
Instruktorka wyjaśnia, że joga to bardzo tajemniczy temat. Jeśli chodzi o praktyki są różne jej odłamy i techniki. Przekonuje, że joga jest bardzo elastyczna, skoro przetrwała 10 tysięcy lat. W trakcie warsztatów wprowadza elementy teatralne i taneczne, które mają wnieść kreatywność i zapewnić atrakcyjne spędzanie czasu.
Podczas wakacji WCK prowadzi także warsztaty ceramiczne, wokalne, fotograficzne, plastyczne, artystyczno-przyrodnicze, cyrkowe oraz origami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.