Zajęcia w parku i na boisku

Na wakacjach nie można się nudzić

Spacery edukacyjne organizowane przez Wydział Edukacji Przyrodniczej WZNK cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Prowadząca zajęcia Joanna Janiec w interesującej formie przekazuje dzieciom informacje o przyrodzie Parku Miejskiego.

 

Fot. facebook.com/Park-Miejski-Wejherowo
Fot. facebook.com/Park-Miejski-Wejherowo

Przekonały się o tym dzieci z półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie, które pod opieką Haliny Groth uczestniczyły w wakacyjnych zajęciach edukacyjnych na temat drzew. Dzieci wysłuchały prelekcji o budowie i funkcjonowaniu drzew oraz korzyściach jakie przynoszą swoją obecnością w środowisku naturalnym, a potem obejrzały film edukacyjny pt. „Zrozumieć drzewo” i wzięły udział w konkursie-zabawie Koło Fortuny.
– Staram się przekonywać dzieci, że drzewa są żywymi organizmami, opowiadam im o nich różne ciekawostki i uświadamiam co dają nam drzewa. Dzieci z powagą przyjmują przekazywane im informacje i chętnie włączają się w dyskusję – mówi Joanna Janiec.
Miejskie półkolonie
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 9 są pierwszą taką akcją letnią, zorganizowaną przez miasto. Uczestnicy są bardzo zadowoleni z pobytu na półkolonii, a największą radość sprawiają im wycieczki.
– Myślę, że dla dzieci półkolonie stanowią atrakcyjną formę wakacyjnego wypoczynku. Dzieci cały czas były bezpieczne pod fachową opieką wychowawców, którzy są pracownikami szkoły. To wielka pomoc dla rodziców, zwłaszcza gdy oboje pracują i nie mają z kim zostawić swoich pociech – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, który odwiedził dzieci.
Zadowolona z przebiegu półkolonii jest również dyrektor szkoły Olga Tomaszewska.
– Na terenie szkoły zorganizowaliśmy dzień sportu z konkurencjami rekreacyjnymi, podczas których uczestnicy zdobywali nagrody, a także dzień plastyczny, który zakończył się wystawą prac. Było tyle imprez, że dzieci nie miały czasu się nudzić twierdzi Olga Tomaszewska.
Półkolonie, zorganizowane przez władze miasta odbywały się również w Szkole Podstawowej nr 5 na Śmiechowie, a w programie znalazły się podobne atrakcje dla uczestników.
Piłkarskie Lato
z Błękitnymi
Z kolei na boisku, zwanym Jamajka odbywały się piłkarskie wakacje. Przez dwa tygodnie na boisku na Osiedlu Kaszubskim (przy wieżowcach) prowadzona była półkolonijna Akcja „Lato z Błękitnymi”. Uczestniczyłow nim ponad sto wejherowskich dzieci, ktorym zorganizowano zabawy z piłką i rozgrywki w piłkę nożną. Zajęcia prowadzili trenerzy Akademii Piłki Nożnej Błękitni Wejherowo. Na zakończenie akcji Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta i trener Tadeusz Ciapa wręczyli wszystkim dzieciom pamiątkowe medale i zdjęcia drużyny, w której występowali jako zawodnicy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.