Wikęd pokonał Pogoń

Piłka nożna. IV liga

Dwie bramki strzelił Rafał Siemaszko i Wikęd Luzino na własnym boisku na inaugurację rozgrywek pokonał Pogoń Lębork 2:1.

Gospodarze zagrali aż trzema nowymi zawodnikami w podstawowej jedenastce, ale od samego początku meczu Wikęd grał pewnie i spokojnie, tworzył sytuacje bramkowe.
Goście próbowali zaskoczyć defensywę gospodarzy długimi podaniami do napastników. Obrona, mimo szybkiego „zebrania” trzech żółtych kartek, nie dawała się zaskoczyć. Przewaga w grze i bramkowa trwała do 61. minuty, gdy padło wyrównanie. Pogoń atakowała, a Wikęd nie umiał odpowiedzieć, skutecznie się jednak broniąc.
Ostatnie 10 minut to pełna kontrola nad przebiegiem zdarzeń na boisku i zwycięska bramka R. Siemaszki. W sobotę, 13 sierpnia o 17:00, Wikęd zagra na wyjeździe z KS Wierzyca Decka Pelplin.

Skład Wikędu: Kichman, Wilczyński, Kostuch, Maszota, Górniak (Opłatkowski), Mienik (Skurat), Petk, Krefft, Borski (Murakowski), Siemaszko (Zaworski), Dąbrowski (Hirsch).