W Rumi powstała proekologiczna ścieżka spacerowa

W Rumi oficjalnie oddano kolejną proekologiczną inwestycję przy drodze powiatowej wzdłuż ulicy Dębogórskiej, między rondem prezydenta Kaczyńskiego i marszałka Płażyńskiego. Niezagospodarowany do tej pory teren stał się nowoczesną oazą zieleni i miejscem spacerowym dla mieszkańców. Inwestycja kosztowała ponad 1 mln zł i została zrealizowana przez Miasto Rumia i współfinansowana przez Powiat Wejherowski.

 

– Oprócz inwestycji drogowych każdego roku realizujemy również zadania związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego. Tereny zieleni odgrywają ważną rolę w przestrzeni miejskiej, ponieważ pełnią funkcję rekreacyjną, wypoczynkową i estetyczną. To bardzo przemyślany projekt i ważny pod względem ekologii, który doskonale wpisuje się w otoczenie. Dzięki tej inwestycji teren został nowocześnie zagospodarowany i stał się idealnym miejscem na spacer i odpoczynek na łonie natury, podczas którego można podglądać ptaki i owady – podkreśla starosta wejherowski Gabriela Lisius.
W ramach zadania wyrównano teren, przycięto lub przesadzono istniejące drzewa, zasiano trawę, posadzono kwiaty, krzewy i byliny oraz zainstalowano system do ich podlewania. Ponadto zamontowano budki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów, kosze na śmieci i ławki.
– Najbardziej mnie cieszy, że mamy tak wiele sygnałów od mieszkańców, że ta zielona inwestycja jest kolejnym strzałem w dziesiątkę. Przez ostatnie lata zrealizowaliśmy sporo takich przedsięwzięć, zbierają one same pozytywne oceny, dlatego jesteśmy przekonani, że ten kierunek jest jak najbardziej wskazany. Mieszkańcy to naprawdę doceniają i dopingują nas do kolejnych tego typu działań – podsumował Burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.