Książki, teatrzyk i spacery literackie

Letnia Biblioteka w Pałacu

Jak informowaliśmy w poprzednim „Pulsie Wejherowa”, na tarasie pałacu w Wejherowie w wakacyjne środy, czwartki i piątki działa Letnia Biblioteka, do której zapraszają: Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Na czytelników czekają nie tylko książki.

 

Przygotowano dodatkowe atrakcje, m.in. letnie pokazy teatrzyku kamishibai dla dzieci, w czwartki o godz. 12.00. jeszcze dzisiaj w południe można zobaczyć bajkę „Brat i siostra”, a za tydzień „Czerwonego kapturka”. Kolejne pokazy w odbędą się w kolejne czwartki wakacji.
Zaplanowano tradycyjne Literackie Środy, które będą okazją do rozmów z autorami książek. W ramach Letniej Biblioteki realizowana jest także kolejna odsłona projektu „Twoje 5 minut z dr. Majkowskim”, o którym piszemy obok.
Tydzień temu odbył się ciekawy spacer z fitoterapeutą, który relacjonujemy na tej samej stronie, ale w sierpniu będzie okazja aby posłuchać wykładu o ziołach i ich właściwościach. Biblioteka zaprasza tym razem do swojej siedziby przy ul. Kaszubskiej 14 na wykład Michała Konkela pt. „Letnia eksplozja ziół – co zjeść, czym się upiększyć, a czym leczyć.”
Kolejna i zupełnie nowa propozycja to spacery literackie, których inauguracja odbyła się wczoraj, 27 lipca. Spacer śladami inspektora Brauna poprowadził Piotr Schmandt, autor wejherowskich kryminałów. Następne spacery zaplanowano w kolejne środy sierpnia, a szczegóły na plakacie poniżej.
Miejska Biblioteka oraz Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają także do korzystania z gry terenowej typu PokemonGo „Wsłuchaj się w Park”. Wystarczy smartfon, a spacer po parku zamieni się w niezwykłą przygodę!
Gra uruchamia się po ściągnięciu darmowej aplikacji ActionTrack i sczytaniu kodu dostępnego na plakacie w Letniej Bibliotece w Pałacu lub na stronach internetowych Biblioteki i WCK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.