Muzyka, tańce, zabawa i emocje sportowe

Pełne atrakcji X Dni Gminy Wejherowo

W dniach od 8 do 11 lipca odbywały się coroczne obchody Dni Gminy Wejherowo. W tym roku były to dni jubileuszowe, gdyż obchodzone po raz dziesiąty. Jak zwykle organizatorzy, czyli Biblioteka i Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Gminy przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców.

 

 

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem doznań muzycznych. Na scenie w ArtParku w Bolszewie przed tłumnie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się młodzi artyści w ramach otwartej sceny, których występ spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem.

Gwiazdy na scenie

Publikę rozgrzał zespół G.A.S.P., który zaprezentował szereg szlagierów muzyki popularnej. Jednak główną gwiazdą wieczoru była Cleo. Wokalistka wraz ze swym zespołem zaprezentowała wyjątkowe show, które na długo zapadnie w pamięci wszystkich przybyłych. Nie zabrakło takich przebojów jak „Za krokiem krok”, „My Słowianie”, „Dom” czy „Zabiorę nas”. Po koncercie Cleo wyszła do fanów, aby cierpliwie rozdawać autografy i pozować do zdjęć.
Sportowa rywalizacja
W sobotę po raz pierwszy odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży z Centrum Kultury Gminy Wejherowo na boisku sportowym w Gościcinie. Młodzi zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami. Oprócz emocji sportowych można było skorzystać z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i licznych straganów. Dużą popularnością cieszyła się wata cukrowa, którą osobiście przygotowywał dla dzieci wójt Przemysław Kiedrowski.

Jubileusz Domu Kultury

W niedzielę świetowano dziesięciolecie Domu Kultury w Gościcinie, który funkcjonuje w Dworku Drzewiarza. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów oraz delegacja partnerskiej gminy Inowrocław z wójtem Tadeuszem Kacprzakiem.
Jubileusz był okazją do podziękowania wieloletnim współpracownikom instytucji, jak i pracownikom, którzy od wielu lat tworzą zgrany zespół Centrum Kultury.

Wyróżnienie dla „Iskierki miłości”

W trakcie uroczystości odbyło się również wręczenie wyróżnienia Przyjaciel Seniora dla Stowarzyszenia „Iskierka miłości” z Gościcina w konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”. Wyróżnienie z rąk Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej – Barbary Bałki odebrała prezes Stowarzyszenia Ewa Miotk.
Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla uczestników, od placów zabaw dla najmłodszych, poprzez pokazy kulinarne, aż po występ chóru Gaudeamus. Ostatnim punktem programu była potańcówka w stylu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, która zgromadziła liczne grono amatorów tańca. Nawet chwilowe załamanie pogody nie zniechęciło przybyłych do dalszej zabawy na parkiecie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.