Zagra Duo del Gesú

Letnie koncerty w parku

W każdą niedzielę wakacji o godz. 17. na Koncerty Letnie w Parku Miejskim zapraszają: prezydent Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury. W najbliższą niedzielę 31 lipca br. na małej scenie zagra zespół Duo del Gesú, który wystąpi z utworami kompozytorów pomorskich.

 

Koncert „Magiczna Opera”, ktory odbył się w parku 17 lipca był połączeniem dobrej muzyki w znakomitym wykonaniu oraz dużej dawki dobrego humoru. Fot. Leszek Spigarski
Koncert „Magiczna Opera”, ktory odbył się w parku 17 lipca był połączeniem dobrej muzyki w znakomitym wykonaniu oraz dużej dawki dobrego humoru. Fot. Leszek Spigarski

Wśród kompozycji pomorskich kompozytorów usłyszymy utwów kompozytorki z Wejherowa Anny Rocławskiej-Musiałczyk pt. „Two contrasts for a duo” (z dedykacją dla Duo del Gesú).
Założony w Trójmieście w 2010 r. przez francuskiego skrzypka Arnauda Kaminskiego i sopockiego altowiolistę Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, zespół Duo del Gesú przywiązuje wielką wagę do nieodkrytej twórczości z przełomu XVIII i XIX wieku. Zespół wykonuje również muzykę współczesną, eksperymentalną, a także najnowszą. Zdobył pierwszą nagrodę na 25. Young Musician International Competition „Città di Barletta”, co zainicjowało międzynarodową karierę zespołu, który koncertuje na całym świecie, zapraszany na międzynarodowe festiwale, kongresy, seminaria.
Koncert dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

 

Program Koncertów Letnich na sierpień

7 sierpnia 2022 – Magdalena Lechowska (śpiew) – Tango Polaco, Wiesław Ochwat (akordeon) i Stanisław Śliwiński (skrzypek, multiinstrumentalista).
14 sierpnia – Kobietki do wzięcia – wstęp do Retro-Potańcówki Miejskiej (15.08).
21 sierpnia – Nieznany Wykonawca – Rock w Parku. Zespół Nieznany Wykonawca założony na początku 2020 z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Jarosława Chęcia (wcześniej CREW, NIC).
28 sierpnia – Bakteriusz i Próchniak – muzyczno-lalkowy spektakl Teatru Komedii Valldaldla widzów od 4. roku życia, oparty na bardzo popularnej w Norwegii książce dla dzieci „Karius og Baktus” Thorbjørna Egnera.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.