STRAŻ POŻARNA

Ćwiczenia z ratownictwa ekologicznego

Na wybranych polach operacyjnych rzeki Redy w Wejherowie (ul. Ofiar Piaśnicy, Chopina, Lelewela) strażacy przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa ekologicznego. Celem ćwiczeń było rozpoznanie pola operacyjnego, rozstawienie kierunkowej zapory elastycznej oraz doczyszczającej, odpompowywanie zanieczyszczonej wody z rzeki przy pomocy pomp specjalnego przeznaczenia. W działaniach brali udział strażacy z Jednostki-Ratowniczej nr 1 w Wejherowie oraz funkcjonariusze Policji w Wejherowie.

 

Wizyty strażaków na obozach harcerskich

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie przeprowadzili kontrolę letnich obozów dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, dojazdu do miejsca obozowisk i warunków ewakuacji.
Strażacy i policjanci przeprowadzili również pogadankę z uczestnikami obozów na temat zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia oraz niebezpieczeństw związanych z żywiołami, a także na temat zachowania się na obszarach leśnych, bezpiecznego wypoczynku nad wodą itp.
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 zaprezentowali uczestnikom obozów pojazdy ratowniczo-gaśnicze, co było dodatkową atrakcją.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.