Wandale zniszczyli furtkę

W nowej, metalowej furtce na boisku przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie, wyrwano przęsła. To kolejna taka dewastacja na terenie rekreacyjnym, a koszty napraw ponoszą wszyscy mieszkańcy.

 

Obiekty sportowe i rekreacyjne są regularnie kontrolowane i nadzorowane przez administratorów pod kątem porządku i bezpieczeństwa. Wyposażenie boisk sportowych jest atestowane, ale nie jest odporne na demolowanie przez chuliganów. Żadna kontrola ani nadzór, nie zastąpi osobistej odpowiedzialności i czujności osób, które z nich korzystają. To my – mieszkańcy musimy reagować i zwracać uwagę.
Boisko do piłki siatkowej przy Szkole Podstawowej nr 11 zostało oddane do użytku zaledwie przed rokiem, w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Była bardzo wyczekiwana przez dzieci i społeczność osiedla. Podczas otwarcia boiska, dyrektor szkoły Wioleta Podolska apelowała, aby nie dewastować tego miejsca.
– Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców – jeśli ktokolwiek jest świadkiem dewastacji lub niewłaściwych zachowań, prosimy o interwencję. Dbajmy o nasze dobro wspólne, tym bardziej jeżeli chcemy uprawiać sport w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Mają służyć nam wszystkim, a nie wandalom. Wyposażenie boisk i terenów rekreacyjnych, a także ich bieżące utrzymanie jest bardzo kosztowne, a koszty napraw wandalizmu ponoszą wszyscy mieszkańcy miasta – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.