Twoje 5 minut z dr. Majkowskim

T. Fopke czyta „Życie i przygody Remusa”

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Majkowskiego zapraszają na „Twoje 5 minut z dr. Majkowskim”. Najsłynniejszą powieść A. Majkowskiego czyta w oryginale Tomasz Fopke.

 

Co najmniej 5 minut z najwybitniejszym utworem A. Majkowskiego „Żëcé i przigodë Remùsa” można spędzić od poniedziałku do soboty w godz. od 13.00 do 15.00, do końca sierpnia br. Dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasz Fopke czyta książkę dr. A. Majkowskiego na ławce w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.
„Żëcé i przigodë Remùsa. Zwiercadło Kaszëbsczé” to największy i najsłynniejszy utwór autorstwa Aleksandra Majkowskiego. Stanowi on arcydzieło klasyki zarówno kaszubskiej, jak polskiej i europejskiej. Jest to pierwsza i najwybitniejsza powieść w literaturze kaszubskiej. Utwór obrazujący środowisko społeczności kaszubskiej w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku oraz funkcjonujące w nim mechanizmy prawdziwie, jak głosi podtytuł stanowi „zwierciadło kaszubskie”.
Książka dostępna jest w Letniej Bibliotece wejherowskiego Pałacu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.