TriCity Trail

Ultra i maratony

Prawie 600 biegaczek i biegaczy uczestniczyło w siódmej edycji ultramaratonu TriCity Trail, dla którego bazą jest Wejherowo. Biegano na trzech dystansach: 21, 49 oraz 83 km.

Na trasie z Gdańska do Wejherowa, czyli na dystansie 83 km najszybszym okazał się, po raz drugi z rzędu, Artur Jędrych ze Świdnika. Drugi na mecie był Rafał Nojman z Dobrego Miasta, a trzeci Andrzej Mazur z Bojana. Szósty był Maciej Zakrzewski z Rumi, a siódmy Piotr Pallach z Wejherowa. Anna Psuja ze Świdnika dobiegła do mety jako pierwsza kobieta na 18 pozycji (debiutantka imprezy). Kolejną kobietą była Grażyna Golas z Gdyni, a nstępną Ela Cieśla z Redy. Do mety ultra dystansu dotarły 92 osoby. Na dystansie Maraton+, który wystartował z Gdyni najszybszą kobietą okazała się Małgorzata Iwan z Gdańska, trenowana przez Marię Maj-Roksz. Drugie miejsce wywalczyła wejherowianka Lidia Kołodziejczyk, a trzecia była Dagmara Hapka z Przechlewa, która wbiegła na metę razem z koleżanką – Beatą Jabłońską-Kierszk. Męska rywalizacja przyniosła zwycięstwo Danielowi Żuchowskiemu z Krakowa. Maraton+ ukończyło 100 osób. Półmaraton ze startem i metą w Wejherowie wygrał Florian Pyszel z Warszawy, aktualnie mieszkający w Gdyni. Drugi na mecie był Maciej Kubiak z Redy, trzeci Dariusz Boroń z Krakowa. W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Zuzanna Głombiowska z Gdyni przed Natalią Mierzlikin i Katarzyną Czerwińską z Warszawy. Dystans półmaratonu ukończyło 331 osób.
Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Impreza TriCity Trail 2022 jest współfinansowana przez Urząd Miejski w Gdańsku, Lasy Państwowe, Urząd Miejski w Wejherowie i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Podczas imprezy organizatorzy i zawodnicy korzystali z gościnności Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie.
Wyniki zawodów znajdują się na stronie
www.tricitytrail.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.