Wejherowo i SP nr 5 nagrodzone

Samorządowy Lider Edukacji i Doskonałości Edukacyjnej

Wejherowo zostało po raz czwarty Samorządowym Liderem Edukacji. Samorząd miejski, prezydent Krzysztof Hildebrandt i Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie znaleźli się w gronie laureatów XI Gali Finałowej Konkursu Samorządowy Lider Edukacji, która odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej. Organizatorem Konkursu była Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

Jak podkreślił przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego, Ogólnopolski Konkurs i Program Certyfikacji Samorządowy Lider Edukacji służą promowaniu wyróżniających się jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji polityki oświatowej. Komisja doceniła liderów w samorządach, którzy mają wyobraźnię, stawiają na kreatywność, cechują się odwagą poznawczą i ciekawością świata oraz nie boją się wyzwań i innowacji.
Podczas gali w Filharmonii prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt odebrał przyznany Gminie Miasta Wejherowa srebrny Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji. Został też uhonorowany medalem Samorządowiec Społecznie Zaangażowany.
Natomiast Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości.
– To wielki zaszczyt otrzymać taką nagrodę, która jest prestiżowym uznaniem dla zespołu nauczycielskiego i społeczności naszej szkoły. Myślę, że jest ona wyróżnieniem całej wejherowskiej oświaty – powiedziała Beata Dampc, dyrektor SP nr 5. – Takiego sukcesu nie można byłoby zdobyć bez współpracy i wsparcia organu prowadzącego, na który zawsze można liczyć.
Galę uświetniły występy Kapeli „Karpatia” spod Kościeliska, Mikołaja Janasa – skrzypce oraz Samuela Molda – koncert na kotłach karaibskich.
Prowadzący galę dr hab. Michał Kaczmarczyk podkreślił, że wybór Filharmonii Kaszubskiej na miejsce gali finałowej nie był przypadkowy. Jest to bowiem jedna z najznakomitszych wizytówek polskiej kultury, o rozpoznawalnej renomie i marce.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.