Seniorzy już na wakacjach

Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Najpierw słuchacze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet III Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki, a potem oficjalnie przywitali lato w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Oba wydarzenia zostały uświetnione prezentacjami teatralnymi.

 

Fot. Powiatowa Biblioteka Publiczna
Fot. Powiatowa Biblioteka Publiczna

Podczas zakończenia roku w auli SP nr 9 seniorzy zaprezentowali spektakl wykonaniu Teatru „Srebrna Nitka” i reżyserii Eweliny Magdziarczyk-Plebanek, na który złożyły się satyryczne utwory Tadeusza Boy-Żeleńskiego.
Z kolei podczas wakacyjnego spotkania na dziedzińcu Biblioteki przy ul. Dworcowej (na zdjęciach) wystawiono „Ballady i romanse” w reżyserii Wandy Kanteckiej. Aktorzy z grupy teatralno-poetyckiej „Pod Sową” oraz gościnnie zespołu „Srebrna Nitka” idealnie oddali ducha romantyzmu ballad Mickiewicza. Na gości czekał również wernisaż „Letnie impresje” malarzy ze Stowarzyszenia Plastyków im. Stanisława Lewińskiego. Nie zabrakło smakołyków m.in. z grilla i dobrego humoru, który słuchaczom SWUTW zwykle dopisuje.

 

Mimo oficjalnej wakacyjnej przerwy SWUTW nie zamyka swojej działalności. Dyżury Zarządu będą pełnione w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 10.00 do 13.00, w siedzibie Uniwersytetu przy ul. Kopernika 13.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.