Zabawa i edukacja

Piknik przyrodniczy w parku

Spotkanie z przyrodnikami, odkrywanie tajemnic zawodu weterynarza, tworzenie bomb nasiennych, gry i zabawy ekologiczne, to były atrakcje przygotowane dla uczestników Pikniku Edukacyjnego, który odbył się w wejherowskim parku. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach cyklu „KLIMATycznie w Wejherowie”.

 

Podczas pikniku promowano ekologiczne zachowania oraz opowiadano o ciekawostkach związanych z ptakami, nietoperzami i innymi stworzeniami leśnymi, o których opowiadali pracownicy Nadleśnictwa Wejherowo. Uczestnicy brali udział w warsztatach plastycznych w leśnej odsłonie, ekologicznym Kole Fortuny, grach zręcznościowych i innych. Zaprezentowano jak samodzielnie wykonać bomby nasienne (robili je m.in. samorządowcy – patrz zdjęcie powyżej).
– Ekologia, przyjazne przyrodzie inicjatywy i rozwiązania, działania na rzecz poprawy klimatu, to zagadnienia bliskie naszemu miastu – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Wejherowo podejmuje różne inicjatywy, które mają na celu ochronę środowiska i klimatu. Nawet najdrobniejsze nasze działanie przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale też poprawiają jakość życia mieszkańców. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy akcję „KLIMATycznie w Wejherowie”, która w tym roku jest kontynuowana. Niezmiennie zachęcamy do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne .
Piknik prowadził radny miejski Paweł Formela, kierownik Działu Edukacji Przyrodniczej WZNK, a uczestniczyli w nim radni: Justyna Ostrowska, Dorota Chodubska, Henryk Jarosz, Tomir Ponka, Mariusz Łupina i Rafał Szlas.
Był również prezydent Wejherowa i jego zastępcy: Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.